Jag kan ju säga att bilen känns betydligt mer aggresiv nu jämfört med den blåa orginallacken.
Den mattsvarta färgen är takplåtsfärg inköpt på K-Rauta. Den gula färgen är en oljebaserad färg köpt på K-Rauta (för många år sen då man var ung) och den vita färgen är även den takplåtsfärg inköpt på... Ja,ni bör kunna namnet.

Sedan är den rollad givetvis.
Efter en incident i slutet på sommaren fick fronten göras om.
Skärmar,grill,stötfångare med balk bakom och baklampor byttes ut. Sedan även undre bärarm och lite länkage.
Luftintaget på huven kommer från en 360 GLS-84:a,inredning är från diverse 360 GL-modeller av nyare modell.
Ett tag hade jag monterat Fiat Uno-blinkers (vita,givetvis) och de passar någorlunda. Man måste ändra formen i skärmen lite men de går på!
Däcken är orginal från att den var ny,hårdare än backelit och tar aldrig slut! Michellin "någonting",TXZ eller liknande.
4-växlad B19A ger en rätt så rapp bil med sina påstådda 95 hästkrafter. Mycket vill ju ha mer dock...
Tack för kritiken Performance!
Kommer mer bilder snart,måste bara köpa mig en kamera.
