Skriv svar

Varning: Det har inte skrivits nya inlägg i detta ämne på 120 dagar.
Om du inte är säker på att du faktiskt vill svara i det här ämnet, så bör du överväga att istället starta ett nytt ämne.
Namn:
E-post:
Ämne:
Meddelandeikon:

Bifoga:
(Ta bort bilaga)
(fler bilagor)
Tillåtna filtyper: txt, xls, doc, jpg, gif, pdf, mpg, png, JPG, MPEG, mpeg, JPEG, bmp, html, htm, mp3, zip
Begränsningar: 4 per inlägg, maximal storlek totalt 12000kB , maximal storlek per fil 5000kB
Verifiering:
Skriv in bokstäverna som syns på bilden
Lyssna på bokstäverna muntligt / Begär en ny bild

Skriv in bokstäverna som syns på bilden:
The swedish flag has two colors, blue and ???:
What country built the 300 series ? (not Sweden):
44+10 = ??:
Has the 300series back-wheel drive? (yes/no):
The club is called 400power club or 300power club ?:
Volvo and this other car brand build 300 series:

kortkommandon: tryck alt+s för att skicka/posta eller alt+p för att förhandsgranska


Ämnessammanfattning

Skrivet av: Niklas (Wezzli)
« skrivet: april 25, 2008, 00:39:44  »

Volvo 360 GLT från 1986 slumpas bort, i sitt nu håriga, på vissa håll, smått buckliga men fungerande utförande. Nyligen besiktad utan anmärkningar. Extraljusen säljs inte med, dom har gett mig så mycket glädje att jag måste ha kvar dem. Detaljrika bilder och film finns vid behov.

http://wezzli.mine.nu/upload/_MG_4854.jpg

Fordonet är på inget sätt fräscht eller fint men fungerar bra om man nu inte har något emot kopplingar med missljud som liknar ihjältrampandet av en medelålders höna. Vill man ta reservdelar, plåt eller mekaniskt så finns det mycket som går att använda. Vid köp medföljer inte bara bilen, utan även all respekt som den samlat på sig under året.

Jag kommer byta bruksbil och kommer därför ställa av den för att få tillbaka skatten eller om jag får ersättning för skatten som är kvar så säljs den mycket billigt, fortfarande i trafik, detta för att slippa skuldkänslorna som uppkommer vid skrotning. Hade varit gott att se den i diket några år från nu.

Bilen finns i Piteå och finns det nu mot förmodan någon som är intresserad av bilen så är det ju bara slänga iväg ett privat meddelande eller ringa mig på 0730653242.