Visa inlägg

Denna sektion låter dig visa alla inlägg som denna medlem har skrivit. Observera att du bara kan se inlägg i områden som du har tillgång till.


Meddelanden - rebelme

Sidor: [1]
1
Övrigt / SV: hastighetsmätarn vill inte få liv.
« skrivet: februari 02, 2010, 11:08:03  »
tydligen inte för dom på skroten va inte sånna men de va tydligen gle lr glsen som inte va de för de har bara vart en av dom sorterna som vi hittat. får kikat på den länken.

2
Övrigt / SV: Trim och tips på styling till volvo 360
« skrivet: januari 31, 2010, 14:53:07  »
min ä ett pågående projekt.
Den ska bli två färgad har en v70 tak vinge
te sommarn blir de breddade plåtisar tror de va te en polo :S
sen har ja funderat på hur de skulle se ut om man tog bort vissa delar ibak typ spoilern lr va man nu kallar skiten :P
vet även en som satte på m3backspeglar å de såg inte så illa ut :P

3
Övrigt / hastighetsmätarn vill inte få liv.
« skrivet: januari 31, 2010, 14:44:27  »
jag ä nu inne på min 2 360 men nya problem har kommit upp :/

Hastighetsmätarn vill verkligen inte få liv. vi bytte vajern för att vi trodde den va paj vilket den även va men den ville inte funka ändå.
men nu har vi kommit fram till att de ä den där grejen i navkåpan där den ska sitta å snurra me hjulet som ä paj.
vi har kollat runt på varenda skrot som finns här runt omkring skara men de ä fel sorts mätare
dom gick tydligen te växellådan i ställe för de hjulet.

finns de nån som vet hur man kan laga den eftersom vi inte får tag på nån del
å enligt min farfar som jobbar på volvo å har hjälp mej leta delar där så finns de inga å få tag på på volvo heller :/

4
Övrigt / SV: byte av dörrar
« skrivet: augusti 13, 2009, 11:17:56  »
men gud va dum ja ä!!! hahaha har den ju liggande i bilen varför har ja inte tänkt på de :) tackar hehe

5
Övrigt / byte av dörrar
« skrivet: augusti 11, 2009, 20:10:32  »
dörrana på min bil har börjat rosta sönder så nu blir de te å byta dom.

kan nån berätta hur en gör?

Sidor: [1]