300power dekalen finns nu att köpa på Dekaltrim.nu. Klicka på Klubbar och sen 300_power.(300power medlemmar har 15 % rabatt)
Alla rödblock: B19,21,23,200,230Även B18 (tvärställd) eller vad den heter från Volvo 460 ska passa, finns info om detta på forumet om du söker.Välkommen till klubben & forumet!
I min sitter det en b19. men den drar massa olja så jag vill byta, helst till b23 ..Men tror ni att den passar?
FAQ?
tackar så mycket. men va tror du om en b20? är de mycket jobb?Har en a-traktor 345 alltså. men vill inte lägga mer tid på den men ändå byta motor.
Ok. ja menade b20 för ja har en sådan liggande men då kan man ju skippa den idén.men va kostar en b19 ungefär då?
Jag bor i vimemrby, i småland. vart bor du?
Jo, tyvärr.. men de kanske går att skicka?
Jag jobbar på Jönköpings bilskrot,det är en renodlad volvo renault skrot och här finns massor med kul =) Även B23/B230