Författare Ämne: Volvo 360-GL 87a (blå)  (läst 2248 gånger)

victor

  • Nykomling
  • *
  • Antal inlägg: 8
    • Visa profil
Volvo 360-GL 87a (blå)
« skrivet: maj 10, 2006, 17:35:37 »
Nu ska min kära pärla bort pga. studier!

Den har rullat dryga 10.000 mil, är i helt underbart skick, inte mycket rost för o vart med i åren.
2 ägare innan mig inom samma familj, och jag köpte den 2005 på vintern, så tror den stått i sin ensamhet största delen under 90-talet.

Den gick igenom besiktningen helt felfritt, och fick många fina avundsjuka kommentarer från personalen där som tyckte den var väldigt fin =)

passa på och säga att allt är orginal också.
Jag ska betala skatten också innan den säljes, och nu är den på verkstad för det skalla bytas lite delar och fräshas upp innan säljning.
nån del som krånglade lite härom dagen i motorummet (vet inte vad det var, väntar på samtal från verkstaden), så jag lämnade in den så köper jag nytt och fixar allt innan det är säljnings dags.
Sommardäcken sitter på nu, skickar även med Vinterdäck som klarar en vinter till om inte mer.

Passa på köp en pärla som står redo för många säsonger till!

Pris: 10.ooo

Victor/Nyköping

victor

  • Nykomling
  • *
  • Antal inlägg: 8
    • Visa profil
Re:Volvo 360-GL 87a (blå)
« Svar #1 skrivet: maj 11, 2006, 13:30:26 »
Fick samtal från verkstaden, och det var kamremen som var trasig. bytt till en ny fräsh nu, samt fyllt på med olja m.m.

Hör av er om vid intresse!

Mob: 0704991462