Sådär, nu är alla hjulen bytta. Har dock en del andra problem kvar

Den går rätt dåligt, rycker om man släpper gasen.
Förra ägaren nämnde att det borde göras en förgasarinställning..
Växlarna är rätt tröga att få i, vilket under dagens provtur ledde till att jag fick knoppen i handen, ska limma fast den igen.
Dörrlåset på förarsidan har pajat. Först gick det att låsa inifrån, men inte utifrån. Sedan gick det inte att låsa inifrån heller, pinnen åkte bara upp igen. Blev sur och pillade lite på låsmekanismen vilket resulterade i att dörren inte gick att stänga längre. Lyckades inte återställa det. Lyckades inte heller skruva loss låset, så jag borrade ur skruvarna. Nu är dörren utan lås och går således inte att stänga. Ska till skroten imorn och leta efter ett nytt.
Passar låsen från andra volvos till 340in?
Ingen invändig belysning förutom handskfacket fungerar. Antar att det inte är säkringen för klockan och handskfackslampan fungerar ju. Lite jobbigt att inte ha någon belysning i instrumentpanelen.
Men den är ju ganska charmig hur som helst
