Även proffs som tex Michael Schumacher och Colin McRae kör ju åt helvete ibland..
gillar man att testa gränser så blir det så, eller som i deras fall, tävlingsinstinkten pushar på..
Dock har jag lugnat ner mig i trafiken. Tänker mycket mer på alla andra som är på vägarna nu än när man var 18 bast med nytt färskt körkort och bakhjulsdriven gammal volvo att pressa på varje meter väg som fanns.
Ett tillägg om vinterkörning. Vinterföre är ju ett perfekt underlag att testa gränser på utan att riskera sin egen samt andras liv och lem.. det behöver inte gå fort när det är halt för att det ska va kul, gå brett samt gå åt skogen titt som tätt.
Hur många svensson (ursäkta uttrycket) kör inte av vägen just på vintern? Trots att dom har vinterdäck värda mer pengar än min 360 samt kör som sniglar i trafiken.
Ut och sladda i snön säger jag bara! Det är då man lär sig hantera bilen!
Förlåt, glömde huvudsyftet med mitt svar. Det finns ju bogseringsögla både fram och bak på 360 (iallafall min) varför inte fästa bogseringslinan i den?